0(850) 885 1280 Bize Ulaşın EN

CoBodrum Basın Bülteni

Tatile ihtiyaç duymadıkları bir hayat yaratmak isteyenler için Bodrum’da yeni bir coworking alanı açıldı: CoBodrum (www.cobodrum.com)

Pandeminin öğretilerinden biri de, ezberlenmiş çalışma modellerine mecbur olmadığımızı göstermesi oldu. Ofisler evlere, toplantılar online platformlara taşındı. Pandemi aynı zamanda sosyal etkileşimin ne kadar önemli olduğunu da anlamamızı sağladı. Pandemi sonrası hibrit çalışma modeli ön plana çıkarken son yıllarda özellikle start-up ve freelancerların tercih ettiği son zamanlarda kurumsal firmaların da inovasyon vb. departmanlarla katıldığı ortak çalışma alanları coworkingler yükselişe geçti.

İçinde yaşamak istediği dünya için teknoloji projeleri geliştiren Ahu Yurtoğlu, start-up’larını Bodrum’dan yönetmeye karar verince İstanbul’daki coworking ortamını Bodrum’da da yaşamak için arayışa giriyor; ancak topluluk temelli bir alternatif bulamayınca kendi coworking alanını açmaya karar veriyor. Uygun bir yer ararken tanıştığı, Bodrum’un önde gelen gastronomi markası Foodrum’un kurucusu Pelin Dumanlı’nın hayalini paylaşmasıyla, birlikte CoBodrum markasını Bodrum’a kazandırıyorlar.

CoBodrum, kullanıcılarına günlük, esnek ve aylık coworking paketleri sunuyor. Coworking alanını ilk kez deneyimleyecekler için kapasite dahilinde bir günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Halihazırda bir coworking alanı kullanan kişilere ise Bodrum deneyimini yaşamaları için avantajlar sağlıyor.

CoBodrum, avantajlı coworking hizmetlerinin yanı sıra Foodrum’un sağlıklı mutfağı, özel lezzetleri, keyifli atölyeleri için indirim sağlarken sürpriz ikramlarıyla üyelerinin motivasyonlarını yükseltiyor.

Topluluk odaklı bakış açısıyla CoBodrum, Foodrum ev sahipliğinde düzenlenecek kahve ve yemek buluşmalarıyla Bodrum’un teknoloji ve girişimcilik buluşma noktası olmayı amaçlıyor.

Bodrumlu girişimcilerin şirketleşme süreçlerine destek olmak üzere sanal ofis taleplerini toplayan CoBodrum, Türkiye’de bir ilke imza atarak yeni coworking trendi virtual coworking hizmetini ücretsiz olarak hizmete sunuyor. Böylece, CoBodrum’a fiziksel olarak ulaşamayanlar da Bodrum’da çalışma keyfini online olarak deneyimleyebiliyor.

CoBodrum, topluluk temelli bir yapı olan coworking ile oluşan paylaşma kültürünü CoEat, CoEnjoy, CoLive ile hayatın diğer alanlarına taşımayı ve benzer hayat görüşüne sahip kişileri bir araya getirmeyi planlıyor.

Bodrum, sadece Türkiye’deki değil, dünya genelindeki dijital nomad’lar için cazip bir destinasyon. Global start-upları Bodrum’a çekmenin Türkiye’nin turistik cazibe merkezine yıl boyu sürecek ekonomik faaliyet çeşitliliği getireceği de muhakkak. Bu bağlamda, CoBodrum, Bodrum’un ekonomik kaynakları için teknoloji odaklı global yatırım alanları sağlarken start-up ekosistemine de yeni yatırımcılar kazandırmayı hedefliyor. Yatırım konusunda Türkiye start-up ekosisteminde eksikliği duyulan pre-seed ve seed erken aşama yatırım süreçlerine odaklanarak global potansiyeli olan start-up’ların yerel başarı hikayelerine ulaşmalarını hızlandırmayı hedefliyor.

Profesyonel hedefleri doğrultusunda İstanbul’dan Bodrum’a gelen ve global vizyona sahip olan iki girişimci kadın olarak Ahu Yurtoğlu ve Pelin Dumanlı yeni nesil çalışma deneyimi coworkingi yaşamak isteyenleri CoBodrum’a davet ediyor.